+48 17 862 39 26

 +48 503 787 222

Na czterdziestolecie istnienia firma Focal stworzyła wyjątkowy głośnik zainspirowany dawnymi kultowymi głośnikami oraz naszpikowany naszymi najnowszymi innowacjami technologicznymi: przedstawiamy Wam Spectral 40th, trójdrożną kolumnę głośnikową w obudowie bass-reflex!

Ten niesamowity produkt jest uosobieniem dziedzictwa technologicznego i wynikiem kilku kluczowych innowacji, które opracowali przez lata w połączeniu z nowatorską, nowoczesną wiedzą.

Podobnie jak jego znamienici poprzednicy z lat 90. – Vega, Futura Antea, Spectral 913.1 – ten produkt, w którym również wykorzystano kultowy stożek o konstrukcji wielowarstwowej („kanapkowej”) K2 Power ze specyficzną dla firmy żółtą otoczką, został zaktualizowany o doświadczenie, którym Focal dysponuje obecnie.

Spectral 40th oddaje hołd światu dźwięków High-Fidelity poprzez wykorzystanie do jego budowy przetworników dynamicznych o dużej mocy, głośnika wysokotonowego o profilu „M” z odwróconą kopułką, filtra wykorzystującego specjalnie dobrane komponenty oraz portu Powerflow™. Całość zmontowano w sztywnej i wytłumionej obudowie ze specjalnym wykończeniem z okazji czterdziestolecia: ściankami bocznymi w kolorze orzecha i lakierowanym na wysoki połysk czarnym korpusem.

Wysublimowane materiały nadają głośnikowi styl neo-retro, który jest po prostu jedyny w swoim rodzaju. Dzięki ściance przedniej o grubości 1,97” (5 cm) i wykonanej z płyty MDF obudowie z nierównoległymi ściankami wewnętrznymi wraz z dodatkowym usztywnieniem i wytłumieniem, Spectral 40th eliminuje wszelkie drgania i zniekształcenia, zapewniając niezakłócony odbiór. Zwrócenie szczególnej uwagi na różnice w strukturze stożków głośnikowych pozwoliło nam uzyskać najwyższą wydajność pod względem sztywności, lekkości i współczynnika tłumienia.

Połączenie tych przetworników z głośnikiem wysokotonowym stożkowym nowej generacji „M” zapewnia niezwykle precyzyjny, ale jednocześnie łagodny dźwięk. Spectral 40th odtwarza żywy, ekspresyjny dźwięk. Bez względu na rodzaj muzyki, przyjemność z długich sesji odsłuchowych, przy wysokiej lub niskiej głośności, jest wszechogarniająca!

focal spectral40th 1170x600 1

 

Kolumny dostępne w naszym salonie. Zapraszamy.